Ürünlerimiz - PVC

Kompen Hakkında  
Kalite Belgeleri  
Kompen Pencere  
  Kom100  
  Kom200  
  Kom500  
  Kom600  
  Kom700  
  Kom800  
  Kom900  
       
Vinly Siding  
       
Kompen Panjur  
       
Isıcam  


   
KOMPEN HAKKINDA
               
 

Konya Afyon karayolu 45. Km. Ladik mevkiinde 1996 yılında üretimine başlayan Kompen; kuruluşundan bu güne geçen 10 yıllık sürede büyük atılımlar gerçekleştirdi. PVC Kapı-Pencere sistemleri, Yalı Baskı (Vinil Siding), Panjur ve Isıcam sistemleri üretim, pazarlama ve uygulama alanlarında faaliyetlerini sürdüren Kompen; kuruluşundan bugüne kadar üretimini 2500 ton/yıldan 17.000 ton/yıla çıkararak sektörde iddialı bir konuma geldi.
   
2000-2001 yılında Türkiye'nin en büyük 500 Sanayi şirketi arasına girdi. Kuruluşunda Kaliteli üretimi ilke edinen Kompen AR-GE ve Kaliteye yatırımlarını sürdürüyor. Türkiye'nin sektörde en gelişmiş laboratuvarlarından birine sahip olan Kompen A.Ş. 150.000 m² alan üzerinde Almanya ve Avusturya'nın ileri teknolojisi ile kurulan tesislerinde üretimini sürdürmekte.
 
Türkiye'nin PVC profil, kapı pencere ve ısıcam üretimi yapan tek entegre tesisi olan Kompen; yurt içinde; Konya, İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da Bölge Müdürlükleri ve temsilciliklere 300 bayi ağı ile; Kapı pencere pazarının yaklaşık %8'ini elinde tutuyor. Yurt dışında Uzak Doğudan Amerika'ya, Türki Cumhuriyetlerinden Arap Yarımadasına, Avrupa'dan Pasifik Okyanusuna kadar Dünyanın tüm bölgelerinde 400'e yakın üretici bayisi ile ihracatların sürdüren Kompen A.Ş., PVC kapı pencere sektöründe 2002 yılından bu yana İhracatta ilk sıralarda yer almaktadır.
 
Komple Kalite anlayışı ile sektöre birçok konuda öncülük eden Kompen, 1998 yılında Türkiye'de PVC Kapı pencere profilleri, bu profillerden mamul; kapı pencere sistemleri ve ısıcam üretimi alanında ISO 9002 Kalite sistem belgesi almaya hak kazanan ilk entegre tesis olma başarısını göstermiştir. Bu başarısını INCERC, GOST, IFT, RAL gibi birçok uluslararası kalite belgeleri ile devam ettiren Kompen, 2003 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ne geçti. Kuruluşundan bugüne Kalite Yönetim Sistemi’ni başarı ile uygulayan Kompen A.Ş., 2004 TSE kalite ödülüne layık görüldü.
 
Kompen, ürün kalitesine yönelik yaptığı yatırımların karşılığını, Avrupa iklim koşullarında 5 Gj olan hızlandırılmış yaşlandırma testinden 12 Gj' de başarı ile geçerek aldı. 2002 yılı Haziran ayında içerisinde yeni Avrupa standartlarına göre K' değeri 1.3 W/m² K değerine ulaşabilen yeni ThermoLine KOM 600 serisini tüketicinin beğenisine sunan Kompen A.Ş. sektörde kalite çıtasını yükseltmeye devam ediyor.
 
Dış Cephe Kaplama Sistemi plan Kompen Vinyl Siding ile 2002 yılında sektöre hızlı bir giriş yapan Kompen A.Ş. her geçen yıl pazar payını artırarak büyümeye devam ediyor.
 
Bünyesinde yürüttüğü eğitim faaliyetleri ile de “Komple Kalite” anlayışını devam ettiren Kompen A.Ş. hizmet kalitesinin artması için gerekli görülen seminerlere ağırlık veriyor.


Copyright©2007 Babadağpen